Palomar Emerge

Palomar Emerge göz çevresi, dudak üzeri ve yanak çizgileri, yanaklardaki gülme çizgileri, boyundaki gevşeme ve kırışıklıklarda güvenle kullanılabilen,  FDA onaylı, Nonablative Fractional Laser'dir. Özel dalga boyu ve güvenilir teknolojik yapısıyla göz çevresinde kirpik diplerine kadar cildin üst tabakasına zarar vermeden, içten dışa doğru ciltte yenilenme sağlayan klinik olarak kanıtlanmış bir laser sistemidir. Bu şekilde sosyal yaşamdan geri kalmadan cilt yenilenmesi mümkün olur.

 

Emerge nasıl etki eder?

 

Yüzümüzün uzun süreli güneş ışığına maruz kalması, sigara gibi çevresel; cilt kuruluğu gibi yapısal faktörler ile birlikte yüzümüzdeki mimik kaslarının sürekli çalışmasına bağlı olarak yüz cildinde ince kırışıklıklar oluşur. Ayrıca akne izleri ve benzeri cilt lekeleri yüzümüzde istenmeyen görünüme neden olur. İşte tam da bu durumlarda Nonablative Fraksiyonel Laser (EMERGE) açtığı çok sayıda mikro kanallardan cilt altına gönderdiği laser enerjisi ile kontrollü bir hasar oluşturarak bu bölgelerde içten dışa doğru cildin yenilenmesini sağlar. Soyucu laser sistemlerinden farklı olarak cilt üzerinde herhangi bir hasar oluşturmaz. Mikro kanallar yardımı ile oluşturduğu termal hasar, iyileşme sürecinde kolajen ve elastin yapımını uyarır. Bu durum da cildin yenileşmesi ile birlikte sıkılaşmasını sağlar.

 

Emerge nerelerde kullanılır?

 

- Göz kapağı gevşeklikleri ve kırışıklıkları

- Göz çevresi kırışıklıkları

- Göz altı morarmaları ve minimal torbalanmalar

- Pigmente lezyonlar, Melazma

- Dudak üstü – yanak çizgileri ve kırışıklıkları

- Akne izleri

- Ciltte ton farklılıkları

- Çatlaklar

 

Uygulama sonrası nelere dikkat edilmeli?

 

Uygulamadan hemen sonra güneş koruyucu ve iyi bir nemlendirici ile cilt nemlendirilir.
Bazı kişilerde gözde hafif bir kızarıklık ve ödem oluşabilir. Hassas kişilerde ödemin en fazla olabileceği dönem ertesi sabahtır. Ödem öğleden sonra azalır ve normal sürece dönülür.

 

Seans sayısı -  seans aralıkları?

 

Cildin ihtiyacına ve bölgeye göre değişmekle birlikte seans sayısı 3-6 arasıdır.
Seans aralıkları 7 – 10 gündür. 

Bize Ulaşabilirsiniz

Bize mail yoluyla ulaşarak daha hızlı iletişime geçebilirsiniz.