Gençlik Aşısı

Gençlik aşısı, cildimizde çok önemli bir madde olan Hyaluranik Asitin farklı formlarının ciltte hem sarkma ve kırışıklık gidermek hem de nemlendirmek için aynı anda kullanılmasıdır.   

Gençlik aşısı uygulamasında dışarıdan verilen HA, bir yandan vücudun kendi HA'ni artırırken bir yandan da cildi sıkılaştıran kolajen ve elastin yapımını uyarır. Aynı zamanda su tutucu etkisi ile cildi nemlendirir. Böylece cilt daha sıkı, dolgun, nemli, canlı ve parlak gözükür. Ayrıca bu sayede yaşlanma sürecini geciktirir.

Gençlik aşısı yüz, boyun, el sırtlarında kullanılır. Bu bölgelerde kırışıklık giderme, nemlendirme ve yaşlanma sürecini yavaşlatma gibi etkileri olur.

Her yaş grubunda uygulanabilir.  Genç ciltlerde koruma, yaşlı ciltlerde ise onarma ve nemlendirerek tedavi etme amaçlı uygulanır.
Anestezik bir kremin sürülmesini takiben 10-15 dakikalık bekleme sonrasında cildi uyuşturması ile yapılır. Kişide kızarıklık,  morluk olabilir. Bu etkiler geçicidir. Kızarıklık 1-2 saatte geçer. Morluk için K vitaminli kremler kullanılabilir.

İşlemden sonra buz uygulanması, bir iki gün ağır spor, güneş, sauna, sıcak banyo uygulamalarından kaçınılması önerilir.

Kızarıklık ,morluk, şişlik, hassasiyet geçici yan etkiler olup bunlara yönelik semptomatik önlemler alınır. Morluk olursa kapatıcı kullanılabilir.

Göz Çevresi Bölgesi Tedavisi – Genç Bakışlar

Göz çevresindeki sorunlar kişileri yorgun, kızgın, uykusuz, mutsuz gösterir. Bu nedenle de kişileri oldukça mutsuz eden sorunlardır.

Kliniğimizde göz çevresi sorunlarında, kaz ayaklarında Botoksla ince kırışıklıklar  açılırken, her iki göz kapağında kirpik diplerine kadar girilen Palomar (Emerge) Nonablative Fraksiyonel Lazer ile göz kapaklarındaki gevşeklik, ince kırışıklıklar, göz altı morlukları ve torbalanmalarında kişileri tatmin edici sonuçlar alınmaktadır.

Göz çevresinde güvenle kullanılabilen Palomar Emerge cilt altında sıkılaşma ve onarımı tetikleyerek cildin sağlıklı bir görüntüye kavuşmasını sağlar.

Alt ve üst göz kapağı katlantılarında, derin göz kenarı kırışıklıklarında Plexr plazma enerjisi ile ameliyatsız  yüz güldürücü  sonuçlar alınırken ameliyat komplikasyonları da bertaraf edilir.

Göz altı morluklarında, çöküklerinde, torbalarında, göz altı ışık dolgusu ile göz çevresi gençleştirilmesi, morluk, çizgi ve çöküklerin giderilmesi mümkündür. Dolgu uygulandığında göz altında aydınlık bir görüntü ile bakışlar daha dinamikleşir ve gençleşir.

Göz altına uygun özellikte seçilen Hyaluronik asit dolgularla bu etki hemen oluşturulabilir.

Göz altı ışık dolgusunun etki süresi 6-12 aydır.

Kanül denilen ucu küt, sivri olmayan bir iğne ile yapılarak, morluk ve kanama riski ortadan kaldırılır. Kızarıklık ve morluk olursa kapatıcı kullanılabilir.

Göz altı ışık dolgusundan sonra buz uygulaması yapılır. İlk iki gün aşırı yüz hareketlerinden, bir hafta aşırı hareketli spordan kaçınılır.

Ergenlikte Cilt Bakımı: Ergenlik döneminde yaşın ve hormonların etkisiyle, genetik ve beslenme alışkanlıklarının da katkısıyla cilt yağı akneli hal alır. Dönemin getirmiş olduğu ruh hali ve çevresel faktörlerle bu akneler zaman içinde iz bırakan sivilce ve kirlere dönüşür. Yağlı ve problemli ciltler için uyguladığımız düzenleyici bakım ile ciltteki  komedon ve sivilce gibi kusurları yok etmek ve vücudun fazla sebum yapısını dengelemek için uygulanır.

Özel formüllerden oluşan bu bakımda cildin yağ fazlası dengelenirken, cilt yatıştırılır, kirlerden arındırılır. Bakım sonrası gözenekler derinlemesine temizlenir, mat ve doğal görünümü geri kazandırılır, cilt pürüzsüzleştirilir.

Bize Ulaşabilirsiniz

Bize mail yoluyla ulaşarak daha hızlı iletişime geçebilirsiniz.