Dolgu & Botoks

Dolgu uygulamaları medikal estetik alanında çok kullanılan, hasta memnuniyetinin yüksek olduğu uygulamalardır. Dolgu maddesi olarak en çok hyaluronik asitin kullanıldığı bu uygulamalarda, gerektiğinde bu maddenin hyolorinidaz enzimi ile eritilebilir olması geriye dönülebilirlik açısından hasta ve doktoru oldukça rahatlatır.
Hyoluranik asit insan vücudunda bağ dokularda bol miktarda bulunur. Ciddi alerji riski yoktur. Her zaman için kişisel hassasiyetler olabilir.

   Dolgular;
-  Burun kenarından ağız kenarına uzanan nazolabial oluklar

-   Ağız kenarındaki kıvrımlar

-   Dudak üstü çizgileri

-   Dudak 

-   Yanaklar; şakak, alt çene

-   Göz altındaki gözyaşı kanalı olukları bölgelerinde kullanılmaktadır.

Uygulamalar anastezik krem ya da doktorunuzun uygun gördüğü şekilde anestezi ile yapılabilir. Uygulama sonrası hafif ödem, kızarıklık veya morluk olabilir. Bu reaksiyonlar kendiliğinden geçer. Dolgunun kalıcılığı kişinin fiziksel aktiviteleri, spor, sauna, hamam alışkanlığına, metobolizma hızına bağlı olarak değişkenlik gösterir.
Ortalama 6-12 ay arası değişir. Doktorunuz gerekli görürse 1 hafta-10 gün   aralıklarla kademeli olarak dolgu uygulaması yapabilir.

Botoks

Kişilerin mimiklerinin neden olduğu, yaşla birlikte derinleşen çizgilerde, botoksla çok güzel sonuçlar elde edilir. Derinleşen mimik çizgileri yıllar ilerledikçe tedavisi zor derin yarıklara neden olur.
Botoks uygulamalarında  kullanılan Botoks, sinir-kas iletimini geçici süreyle bloke ederek, kasın geçici olarak kasılmasını önler. Botoksun etki ettiği süre boyunca kasılmayan kas bir müddet sonra bu mimiği unutur. Botoks uygulamalarında alın bölgesi Botoks etkisi altındayken alnı hareket ettirebilecek başka bir güç olmadığı için zaman içinde alındaki mimiğin azaldığı gözlemlenir.

Botoksun etkisi kişiden kişiye farklı olmakla birlikte, 3-15 gün arası yerleşir. En fazla 15 gün içerisinde oturur. Etki ilk uygulamalarda 3-4 ay sürerken, tekrarlayan uygulamalarla 6-8 aya uzar.
Botoks uygulaması çok ince uçlu iğnelerle yapılır. Enjeksiyon ağrılı olmamakla birlikte alın bölgesinde ilacın etkisiyle yanma hissedilebilir.

Enjeksiyon bölgesinde 1-2 saat süren hafif kızarılık, şişlik olabilir. Bazen morluk oluşabilir ve bu 5-7 gün içinde kendiliğinden geçer.

Bize Ulaşabilirsiniz

Bize mail yoluyla ulaşarak daha hızlı iletişime geçebilirsiniz.